دسته‌بندی نشده

چگونه اجناس اصلی را از تقلبی تشخیص دهیم

تشخیص جنس اصل از فیک مستلزم دانستن اطلاعات اولیه ای درباره محصول خریداری شده است. تهیه لوازم خانگی چه به صورت عمده باشد یا به صورت خرده هیچ تفاوتی ندارد. نکته قابل توجه خرید ضروری مایحتاج لوازم خانگی است. اما به دلیل افزایش 60 درصدی لوازم فیک، سطح اطمینان مردم رو به افت و کاهش می باشد. مردم نمی دانند باید به کدام سایت فروش مراجعه کنند تا از نظر مالی ضربه نبینند. مسئله مهم تر عدم آگاهی مردم به نسبت نحوه فروش فیک فروشان می باشد. این مسئله صدمات جبران ناپذیری را وارد کرده که منجر به بالا رفتن آمار لوازم فیک شده است. تشخیص جنس اصل از فیک به راحتی یک جستجوی ساده در منابع معتبر است. البته اگر کمی باهوش باشید می توانید از شیوه ارائه محصول توسط فیک فروش، به بدل بودن جنس پیی ببرید.

جنس اصل چیست؟
جنس اصل تعریفی ساده اما قابل اطمینان از کالای خریداری شده است. برای رها سازی مشتری از شک در مورد کالای خریداری شده باید به داده های خود در مورد محصول اطمینان داشته باشید. جنس اصل می تواند طول عمر بالایی به همراه داشته باشد. البته اگر واقعاً اصل باشد!. محصول اصلی از بدو تولد تا رسیدن به مرحله پردازش کردن توسط کاربران از اصالت خود چیزی کم نمی گذارد. به دلیل به کار بردن مواد ساخت و ساز با درجه سختی بالا در محصولات اصل، اطمینان برای افزایش کارایی آنان به 100% می رسد. مشکل در کپی برداری افراد سود جو برای دریافت سودی ناخالص از محصولی با درجه خلوص پایین است. جنس اصل از مرحله آزمون و خطا تا مرحله تست شدن و ارائه کارکرد به شیوه صحیح فعالیت خود را به نمایش می گذارد. جنس اصل نمونه اطمینان کامل و میزان رضایتمندی مشتری از محصول تولید شده است.

جنس فیک چیست؟
جنس فیک
قبل از اتهام وارد کردن به یک محصول در مورد فیک بودن آن، ابتدا باید یک تعریف حداقلی از جنس فیک داشته باشید. جنس فیک را با نام های متعددی می توان معرفی کرد. از جمله؛ جنس بدل، جنس کپی شده و جنس تقلبی که بیشتر مردم از لفظ جنس تقلبی استفاده می کنند. شاید زمانی که واژه فیک را برای یک محصول به کار می برید، قادر به ارائه تعریفی درست نباشید. اما کافی است که یکی از نام های دیگر مانند بدل یا تقلبی را بیان کنید. در چنین حالتی منظور شما بدون ارائه تعاریف گوناگون به مخاطب و شنیدار ارسال می گردد. این ارسال با نام بردن از جنس تقلبی، کار شما را بَسی راحت تر می سازد. چراکه جنس تقلبی همان طور که از نامش پیداست حکایت از جنسی دارد که قابل اطمینان نیست. جنس تقلبی باطنی کاملاً جداگانه به نسبت ظاهر آراسته خود دارد.

تفاوت بین جنس اصل و فیک در چیست؟
تشخیص جنس اصل از فیک در برخی مواقع تخصص می خواهد. اما آماتور های نیز به راحتی می توانند تفاوت بین دو جنس اصل و فیک را از هم تشخیص دهند. تنها دانستن چند نکته ساده در مورد ویژگی های جنس فیک که به جای جنس اصل قلمداد می شود، کافی است. محصول خریداری شده چه بزرگ باشد یا اندازه ای کوچک داشته باشد، باید مورد بررسی های اولیه ای قرار بگیرد. جنس فیک مدت زمان کارکرد یا به عبارتی طول عمر مفیدی ندارد. به طور معمول محصولات فیک توسط برند های نامعتبری که به کیفیت و صداقت در تولید اهمیت نمی دهند، به مرحله ساخت و فروش می رسند. جنس اصل می تواند رنگ و چهره ای بشاش تر و دلگشا تری به نسبت محصولی با اصالت کپی شده دارا باشد. بنابراین برای رسیدن به ایده آل ترین محصول در ذهن خود از محصولات فیک و کپی شده فاصله بگیرید.

اگر به اصالت کالای خریداری شده اهمیت می دهید، باید به نکات ریز در مورد اصل یا فیک بودن کالا توجه کنید.
دیدگاهی که اکثریت مردم به نسبت جنس محصولات تولید شده دارند، منفی است. دلیل منفی بودن دیدگاهی عموم مردم حضور اجناس فیک و جا سازی آنان در بین اجناس اصل است. این دید تا جایی پیشروی کرده که فروشندگان لوازم خانگی اصل نیز در معرض ضربه مالی قرار می گیرند. زیرا با عدم اطمینان مردم به نسبت کالا های ارائه شده خود رو به رو خواهند شد. این مسئله قابلیت فراگیر شدن در بین نسل های مختلف را دارا می باشد. یا چنین دیدگاهی محصولاتی که از اصالت کالا برخوردارند در معرض انفال قرار می گیرند. البته نباید غیر منطقی در این باره فکر کرد. دیدگاه عموم مردم به نسبت فیک بودن محصولات تولید شده امری کاملاً طبیعی است. زیرا درصد بالایی از مردم سود و منفعت خود را در کپی-پیست کردن می بینند. محصولات فیک تقریباً درصد بالایی از اطمینان قشر های مختلف جامعه را به سمت بدبینی سوق داده است.

ترفند تشخیص جنس اصل از فیک
راه کار های متعددی برای تشخیص جنس اصل از فیک وجود دارد. اگر بخواهیم به ترتیب اولویت بندی را انجام دهیم ابتدایی ترین روش و در عین حال مطمئن ترین را بر می گزینیم. اولویت اصلی برای تشخیص جنس اصل از فیک، اسکن کردن کد محصول در وبسایت معتبر برند محصول می باشد. این روش برای لوازم خانگی مطمئن ترین روش تشخیص اصالت کالای خریداری شده است. زمانی که برند و مدل دقیق کالا را search می کنید به اصل موضوع که اصل یا تقلبی بودن کالا می باشد، پیی خواهید برد. اما در مورد سایر کالا ها نیز می توان با اسکن کردن بارکد درج شده بر روی برچسب محصول از اصل یا تقلبی بودن کالا اطمینان حاصل کرد. تمامی محصولات دارای برچسبی مخصوص جهت نمایان کردن هویت خود هستند. همگی این برچسب یا لیبل مخصوص را با نام برچسب اصالت کالا می شناسند.

برچسب اصالت کالا چیست؟
برچسب اصالت کالا
برچسب اصالت کالا مشخص کننده هویت کالای خریداری شده است. اگر از ویژگی های برچسب اصالت کالا اطلاع پیدا کنید، متوجه ویژگی های منحصر به فرد آن خواهید شد. این برچسب شامل مواردی از جمله؛ بارکد محصول تولید شده، زمان تولید یا تاریخ تولد محصول، تاریخ انقضا و سریال های منحصر به فرد هر کالا می باشد. برچسب اصالت کالا در جدید ترین حالت خود به رنگ سفید در زمینه ای از رنگ زرد قابل شناسایی است. این لیبل را بر روی تمامی محصولاتی که از سازمان غذا و دارو مجوز دریافت می کنند، زده خواهد شد. افراد سودجو برای بدل کردن برچسب اصالت کالا از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند. برچسبی که افراد متقلب می سازند دارای بارکد QR بوده که هیچ گونه اعتبار قانونی ندارد. برچسب های جدیدی که توسط وزرات بهداشت و سازمان غذا و دارو بر روی محصولات درج می شوند، کمی در طراحی ظاهری به نسبت لیبل های قدیمی تر متفاوت می باشند.

خصوصیات برچسب اصالت کالا چیست؟
شناسه های درج شده بر روی برچسب اصالت کالا هر کدام بیان کننده یکی از ویژگی های محصول تولید شده هستند. به طور مثال شناسه GITIN که شناسه اصلی و تجاری محصول می باشد و شامل 14 رقم بوده که برای هر محصول متفاوت است. شناسه دوم که UID نام دارد و کد رهگیری کالا بوده که شامل بیست رقم تجاری برای هر محصول است. شناسه سوم یعنی LOT به عنوان سری ساخت هر محصول در برند یا شرکت تولید کننده کالا شناخته شده است. آخرین سریال مربوط به تاریخ انقضای کالا بوده و با حروف مختصر EXP مشخص شده است. در کنار تمامی این شماره سریال ها یک بارکد دو بعدی جهت بالا بردن امنیت لیبل کالا قرار دارد. این بارکد توسط بازرسین ویژه و با بارکد خوان قابل رمز گشایی است. برچسب اصالت کالا در هر نقطه از سراسر دنیا مطمئن ترین روش تشخیص کالای خریداری شده است.

مشخص ترین ویژگی برچسب اصالت کالا؛ درج شناسه تولید کننده معتبر می باشد. علاوه بر شناسه تولید کننده، صادر کننده محصول نیز پس از اسکن کردن مشخصات نمایان می گردد. یک نکته اصلی را به خاطر داشته باشید. اینکه باید به سامانه TTAC با نصب اپلیکیشن مخصوص سامانه دسترسی داشته باشید. آدرسی سامانه ای که می توانید از طریق آن به اصالت کالای خود پیی ببرید؛ WWW.ttac.ir می باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *